XXIII Dzień Papieski

Z okazji XXIII Dnia Papieskiego oraz upamiętnienia rozpoczęcia pontyfikatu Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, 13 października 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bukowinie przeprowadzono dwa konkursy tj.: plastyczny oraz wiedzy pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia”, słowa nawiązujące do encykliki Papieża Polaka – „Evangelium vitae” o wartości i nienaruszalności ludzkiego życia. Św. Jan Paweł II wskazał konkretne środowiska, w których cywilizacja życia znajduje swój najbardziej żyzny grunt. Są nimi: rodzina, dzieci i młodzi.

Konkurs plastyczny został przeprowadzony w dwóch kategoriach: dla dzieci w wieku 5-6 lat oraz klas I-III oraz wiedzy w dwóch kategoriach dla klas IV-VI oraz VII-VIII.

Łącznie do obydwu konkursów przystąpiło 33 uczniów, w tym 18 do konkursu plastycznego.

1. Zakres tematyczny konkursu plastycznego: Dzieci jako źródło nadziei – interpretacja plastyczna dowolnego cytatu św. Jana Pawła II
skierowanego do najmłodszych. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej o ww. tematyce – dowolną
techniką plastyczną np. kredka, pastele, farby plakatowe w formacie A4 lub A3.

2. Konkurs wiedzy „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia” polegał na sprawdzeniu wiedzy przy pomocy testu składającego się z 30 pytań. Zakres tematyczny: Biografia Jana Pawła II (Dzieciństwo i młodość, czas wojny, posługa kapłańska i biskupia, pontyfikat Jana Pawła II pielgrzymki Polski i świata, śmierć i proces kanonizacyjny).

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy za udział, zaangażowanie oraz poświęcenie czasu, a zwycięzcom gratulujemy.

Składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi, nauczycielom, proboszczowi oraz pracownikom obsługi naszej szkoły za pomoc w organizacji konkursu oraz Stowarzyszeniu Rozwój Bukowiny za ufundowanie wyjątkowych i pięknych nagród.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Komisja konkursowa w trzyosobowym składzie wyłoniła zwycięzców dwóch konkursów ,które zaprezentowano w załączonych tabelkach.

Konkurs plastyczny  – Jan Paweł II – ”Cywilizacja życia”

Kategoria 5-6-latki

1. KACPER GARSKI
2. MARIA BŁASZKOWSKA