Wycieczka klasy 6

Wycieczka klasowa, klasa VI ZSP w Bukowinie 07.02.2023

Fantastyczna pogoda i gorące serca towarzyszyły nam w trakcie kolejnej wycieczki klasowej.

Wyjazd godz. 8.30, powrót 21.45.

Wraz z mama i ojcem naszej nowej uczennicy Ani jedziemy tym razem do Gdańska.

Uczniowie pełni energii, humory dopisują, a za oknem słońce i wręcz wymarzona zimowa aura.

Na samym początku udajemy się do Muzeum II Wojny Światowej – miejsca godnego polecenia, miejsca zadumy, które przypomina nam o tych niezwykle ważnych dla Polski i świata momentach historii. Historii na której powinniśmy budować nasze dziś i nasze jutro… Napewno zapamiętamy hasło z filmu „Niezwyciężeni”: „My nie prosimy o wolność, my o wolność walczymy”.

Ponad godzinna wizyta w muzeum i udajemy się na długi spacer wzdłuż Motławy. Po drodze oczywiście Diabelski Młyn.

Dotlenieni, uśmiechnięci jedziemy do Multikina. Oglądamy film, wykonujemy serię zdjęć i jedziemy Do McDonald uspokoić nasze… żołądki.

Następny punkt wycieczki to godzinna zabawa na Lodowisku. Wielki szacunek dla młodzieży. Bez względu na stopień zaawansowania, wszyscy „walczą”, a przy tym dobrze się bawią. Inne grupy z chęcią robią nam zdjęcia, wymieniamy się poglądami, razem dobrze się bawimy.

Po szaleństwach na ślizgawkach udajemy się na plażę w Gdańsku Brzeźno. A jakże…zabawa trwa nadal. 1,5 godzinny czas nad morzem pozytywnie nas nastraja. I tutaj nie brakuje szalonych pomysłów.

20.30 – czas udać się w drogę powrotną. Następny dzień w szkole prawie komplet uczniów. Super. Wszak przyjemności przyjemnościami ale…obowiązki szkolne to…też przyjemności.