Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Wycieczka do Gdańska

05.12.2022 r. kl. 1-3 z ZSP w Bukowinie udały się na 3-dniową wycieczkę z programu „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie muzeum Poczty Polskiej oraz Muzeum Bursztynu. Następnie uczniowie wraz z opiekunami oraz przewodnikiem udali się autokarem na Westerplatte. Szlak turystyczny „Westerplatte” rozpoczyna swój przebieg w miejscu, gdzie znajduje się przystań pasażerska dla statków „Białej Floty” przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte, a kończy się na kopcu u stóp Pomnika Obrońców Wybrzeża. Na koniec pierwszego dnia, tuż po kolacji, dzieci zostały podzielone do grup zadaniowych. Każda grupa napisała i pięknie ozdobiła swoje listy do Mikołaja.

Drugiego dnia naszej wycieczki tj. 06.12.2022r. od rana czekały dzieci same niespodzianki z okazji mikołajek. Tuż po śniadaniu dzieci odwiedził sam święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Kolejnym podarunkiem był wyjazd do kina na film pt. „Świąteczna niespodzianka”. Po filmie realizowaliśmy kolejny punkt programu, którym był spacer po ulicy Długiej oraz poznanie domu Uphagena. Następnie udaliśmy się na pyszny obiadek, po czym wróciliśmy wieczorową porą na ulicę Długą, aby odwiedzić Jarmark Bożonarodzeniowy. Ten magiczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

7 grudnia klasy 1-3 realizowały ostatni punkt wycieczki, który obejmował: zwiedzanie Ratusza, Narodowego Muzeum Morskiego „Sołdek”, Bazyliki Mariackiej, spacer ulicami Gdańska zakończony obiadem w McDonald’s.