Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Rozstrzygnięcie konkursu ekologicznego

Podsumowanie – konkurs ekologiczny na temat prawidłowego postępowania z odpadami. Uczniowie mogli wykazać się w nim swoją wiedzą w tym zakresie. W konkurs zaangażowało się blisko 1662 uczniów z 30 placówek. Wśród nich na podium stanęła nasza Szkoła Zespół Szkolno-przedszkolny w Bukowinie zajmując II miejsce.

Edukacja ekologiczna jest zagadnieniem bardzo szerokim. Konkurs organizował Zakład Zagospodarowania Odpadów „Czysta Błękitna Kraina” w Czarnówku. Bardzo ważne jest aby już na początku edukacji dzieci i młodzieży podnosić ich świadomość ekologiczną. Nasi uczniowie doskonale orientowali się, czym są bioodpady i z czego robi się kompost, co to jest recykling, co powstaje z recyklingu makulatury, jakiego koloru są pojemniki do prowadzenia selektywnej zbiórki oraz jakie odpady powinny trafić do zielonego pojemnika.

Nasza szkoła jako laureat konkursu zajmując II miejsce, otrzymała jedna z głównych nagród jaką były EKOstacje oraz tablica informacyjna jak postępować z odpadami.

Natomiast Organizator Konkursu przewidział także nagrody dla klasy która otrzyma najlepsze wyniki. W naszej Szkole największym poziomem wiedzy z zakresu zagospodarowania odpadami i czystego środowiska zaprezentowała się klasa 5. W nagrodę otrzymali EKO- upominki tj. śniadaniówki, bidony i torby dla każdego ucznia.

Poniżej lista szkół które znajdują się w czołówce z pośród 30 placówek szkolnych oraz link do wyników ogłoszonych na Facebooku profil ZZO Czysta Błękitna Kraina.

Nagrodzone placówki to:

  1. Szkoła Podstawowa w Pobłociu
  2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie
  3. Szkoła Podstawowa w Kętrzynie
  4. Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Leśnicach
  5. Szkoła Podstawowa im. Lotników Morskich w Siemirowicach
  6. Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku
  7. Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Łebieniu
  8. Szkoła Podstawowa im. TOW „Gryf Pomorski” w Redkowicach
  9. Szkoła Podstawowa w Łebuni
  10. Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

Uczniom serdecznie gratulujemy, oraz cieszymy się że ważne jest dla nich czystość naszego Środowiska w którym żyjemy.