Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Pasowanie uczniów klasy 1

21 października 2022 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie dzieci na uczniów klasy I. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, rodzice oraz uczniowie starszych klas
z wychowawcami.

Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie udali się w podróż do 5 Krain: Muzyki, Pracy, Mądrości, Miłości i Tańca. Z każdej krainy dzieci musiały przynieść dar. Nie bojąc się trudów podróży dzieci wyruszyły na spotkanie z przygodą.
Z Krainy Muzyki otrzymały symbol tej krainy – klucz wiolinowy. Udowodniły, że pięknie śpiewają. W Krainie Pracy wszystkie okazały się pracowite, otrzymały symbol pracowitości
– pszczółkę. W Krainie Miłości pokazały jak bardzo kochają swoją ojczyznę i swoich rodziców. Otrzymały symbol miłości – serce. Z Krainy Mądrości przywiozły symbol mądrości – sowę. Z Krainy Tańca – baletki. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem szkoły, pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem
i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią dyrektor Elżbietę Tandek oraz złożył odcisk palca.

Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów
i prezentów zakupionych przez rodziców oraz Zarząd „Stowarzyszenie Rozwój Bukowiny”.

Po ceremonii pasowania starsi uczniowie gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej i życzyli im sukcesów w nauce.

Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zarówno uczniowie, rodzice, jak i zaproszeni goście pełni wrażeń i dobrego humoru rozeszli się do domów. Tegoroczne pasowanie na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i udział w przygotowaniach do uroczystości.

Izabela Szczypior