Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Dzień pluszowego misia

Miś jest mały i puchaty
Miś jest fajny i kudłaty
Miś jest gruby jak ta kula
Misia zawsze się przytula.

25 listopada w naszym przedszkolu, obchodziliśmy bardzo ważne święto „Dzień Pluszowego Misia”. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym. Tego dnia nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Chętne dzieci mogły skosztować także przysmaku wszystkich misiów – miodku. Najważniejszy, główny cel imprezy – wspólna zgodna, zabawa – został osiągnięty. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo. Już dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia.

Jak co roku, w naszej szkole obchodziliśmy jeden z najbardziej ulubionych dni małych i większych dzieci, „Dzień Pluszowego Misia”.

25 listopada sale „Stokrotek”,” Smerfów „ i „Pszczółek” wypełniły się kolorowymi misiami różnej wielkości ,ulubionymi przytulankami i zabawkami dzieci. Również uczniowie klas I-III przynieśli do szkoły swoich pluszowych przyjaciół.

Następnie dzieci obejrzały przygotowany przez szkolne koło teatralne występ z tej okazji.

Aktorzy przebrani za misie i inne zwierzęta bratali się z maluszkami przybijając piątki, śpiewając piosenki: „Pluszowy miś” i „Jadą, jadą misie”, a także zadając tematyczne zagadki. Wszystkich rozbawiła inscenizacja fragmentu „Kubusia Puchatka”, wykonana w języku kaszubskim.

Pùfôtk, trochę niezdarny i o małym rozumku miś, koniecznie chciał zdobyć miodek z drzewa, no i skończyło się to niefortunnym upadkiem w krzak jałowca. W tej roli świetnie spisał się Mikołaj Cyman.

Oczywiście nie mogło zabraknąć ulubionego przysmaku wszystkich niedźwiadków – pysznego, zdrowego miodku, którego smak dzieci wypróbowały.

Olga Stolc, Mikołaj Cyman – kl.VI