Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Dzień Jedności Kaszubów

Z lëżnotë Dnia Jëdnotë Kaszëbów dzecë z klasë IV do VIII naji szkòłë jachalë do Kòscérzënë. Nôpierwi më zaszle do Muzeum Kolejnictwa- skansenu Parowozowni.Tam dzecë miałë dëcht ùcechã, bò mòglë sã nawetka w niejednëch wlezc do wëstrzódka. Baro im sã tam widzało. Pózni më òbezdrzele stari akòrdióne w Mùzeùm Kòscersczi Zemi. Na kùńc më òbzërale Muzeum Old Cars ze starima amerikansczima aùtoma. Nawetka dzéwczãta bëlno słëchałë òpòwiôstkow ò mustangach, ferrari, fordach… Ni ma wanodżi dlô dzëcy bez Macdonalda…na sam kùńc kòżdi cos zgryz i më jachalë do dóm. Na odjimkach obaczta, co më widzele.

Uczniowie serdecznie dziękują Zarządowi Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” za sfinansowanie wyjazdu.