Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Wycieczka z programu „Poznaj Polskę”

Kolejną wycieczkę na trasie -Bukowina-Poznań-Gniezno-Biskupin-Bukowina w ramach Programu „Poznaj Polskę” rozpoczęliśmy w czwartek 3 listopada o godz. 6.00 rano zbiórką przy Kościele w Bukowinie.

58 osobowa grupa zatrzymując się na śniadaniu w Mc Donald’s już po południu dotarła do Poznania.

Pierwszy przystanek to Papugarnia Kakadu, gdzie podzielono nas na dwie grupy w których mieliśmy przyjemność mile spędzić czas z całą paletą papug. Ptaki były w bardzo dobrym nastroju co tylko pomogło we wspólnych zabawach.

Następnym punktem było zwiedzenie Palmiarni. Niezwykły świat egzotycznych i orientalnych roślin w towarzystwie dwóch Pań Przewodniczek bardzo wszystkich zaciekawił. Opowiastki połączone z degustacja owoców wielu roślin bardzo nam się podobały.
Po czasie spędzonym w Palmiarni nadszedł czas na spacer grupy po urodziwych alejkach Parku Wilsona.

Kolejnym punktem zwiedzania tego dnia był Ostrów Tumski i Katedra. W połączeniu ze spacerkiem po urokliwych miejscach Poznania dodał nam energii i zapału na dalszą część dnia.

Około godziny 19.00 dotarliśmy do hotelu w samym centrum Poznania, z którego na Rynek mamy 2 min spacerku. Wieczorem jedna grupa decyduje się na wizytę na Rynku, a druga połowa udaje się na mecz w ramach rozgrywek europejskich Ligi Konferencji: Lech Poznań-Villareal (Hiszpania). Polski zespół rozgrywa bardzo dobre zawody, wygrywając 3-0. Nie sposób opisać klimat, który zgotowała tego dnia ponad 30 tysięczna publiczność na stadionie. Wystarczy dodać, że cały mecz wszyscy kibice oglądali na stadionie na stojąco.
Podróż do hotelu komunikacja miejska wraz z kibicami tylko wzmożyła niezapomniane emocje.