Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Wycieczka do Gdyni klasy IV

W minionym tygodniu zespół klasy IV z wychowawcą i opiekunem odbył wycieczkę do Gdyni.

Pojechaliśmy pociągiem z miejscówkami, co było prawdziwą frajdą. Spacer z gdyńskiego dworca na Skwer Kościuszki połączyliśmy z poznawaniem pewnych istotnych obiektów tego miasta: siedziba PLO ( Polskich Linii Oceanicznych) przy ul. 10 Lutego, Centrum Handlowe „Batory” – spostrzegliśmy, że oba obiekty swoim kształtem nawiązują do okrętu płynącego po morzu. Zadzieraliśmy głowy, patrząc na Sea Tawers –  nowoczesne trójmiejskie wieżowce.

Dotarliśmy do Skweru Kościuszki – ulubionego miejsca spacerów gdynian i turystów. Tu popatrzyliśmy na zacumowany ORP Błyskawica oraz najsłynniejszy polski żaglowiec  Dar Pomorza. Z przystani  Żeglugi Pasażerskiej odpłynęliśmy wielkim katamaranem na rejs po zatoce portu . Pogoda sprzyjała, widoki przykuwały oko.

Potem krótki odpoczynek, fotki i przyszedł czas na zwiedzanie Akwarium Morskiego z jego fascynującymi eksponatami i okazami .

Pobyt w Gdyni połączyliśmy z  krótkim plażowaniem, zabawą na ogromnym placu zabaw, wizytą w lodziarni.

Wróciliśmy do domu wieczorem osmagani słońcem, pełni wrażeń, zadowoleni.

To był udany dzień.