Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Pasowanie na czytelnika – uroczystość dla pierwszoklasistów

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Wtedy zaczyna się niesamowita, czytelnicza przygoda dzieci, które mogą już same czytać.

Dnia 16 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej w Bukowinie uczniów klasy I. Dla dzieci nadszedł kolejny ważny dzień, w którym wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.

W pierwszej części uroczystości pierwszaczki odświętnie ubrane z niecierpliwością oczekiwały na przebieg wydarzeń. Specjalnie na tę okazję przez członków koła teatralnego została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Był to m.in.: Czerwony Kapturek, Śpiąca Królewna, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królowa Śniegu.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności p. Beaty Starosz, bibliotekarki szkolnej i p. Iwony Konkol, wychowawczyni klasy ,złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika:

My uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy
I wskazówek i rad książek
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Mamy nadzieję ,że po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się dzieciom z miejscem przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Danuta Wesołowska