Designed and built with care, filled with creative elements

Napisz do nas: sekretariat@szkolabukowina.pl

Zadzwoń: +48 59 861 12 70 lub +48 885 172 123

Obserwuj nas:

Góra
Image Alt

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

24 marca w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem organizowanego turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 4 w składzie: Dułak Maksymilian, Lejk Kornelia i Stencel Nikola oraz uczniowie z kl. 8: Biankowski Szymon, Dembska Zuzanna oraz Kreft Igor. Pierwszy test, do którego przystąpili wszyscy uczniowie, składał się z części pisemnej obejmującej 30 pytań. Najlepszy okazał się Igor Kreft, który zakwalifikował się do części ustnej, ostatecznie zajmując 3 miejsce w konkursie gminnym. Igor Kreft weźmie udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, które odbędą się 20 kwietnia. Trzymamy kciuki!