Obchody Dnia Dziecka

Dzień Dziecka to święto obchodzone niemal na całym świecie. Jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Różnice wynikają przede wszystkim z tradycji narodowych i religijnych danego obszaru kulturowego. Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja „The International Union for Protection of Childhood” działająca na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie.

Już od rana na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. zajęcia z panią animator, która z pomocą Myszki Miki i Klauna prowadziła zabawy ruchowe, taneczne i zręcznościowe dla najmłodszych.

Dużą popularnością cieszył się „dmuchaniec”, nie tylko wśród uczniów, ale i odważnych nauczycieli, którzy przypomnieli sobie radosne chwile z dzieciństwa.

Ponadto do woli można było rozkoszować się watą cukrową, którą przygotowywali p. Paweł Butowski pod czujnym okiem p. Jadzi Bulman, a pomocnikiem był mistrz formowania waty – Wiktor Keller.

W przerwie między zabawami można było usmażyć sobie kiełbaskę na ognisku, na deser skosztować lodów czy popcornu.

Klasa IV i VI wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę rowerową po okolicy i również wrócili zadowoleni tuż przed deszczem.

Wszyscy uczniowie składają serdeczne podziękowanie Zarządowi Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” za sfinansowanie atrakcji dla uczniów.

Mikołaj Dembski, kl. VIII
Danuta Wesołowska