Mikołajki

W piątek, 3 grudnia, uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono, a na głowach mieli mikołajkowe czapki. Wszyscy poddali się panującej atmosferze tego dnia, m.in. dzięki już świątecznie udekorowanych salach lekcyjnych .

W klasach odbyły się mikołajki klasowe, a dzieci odwiedził Święty Mikołaj, który wręczał prezenty.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy też na wręczenie upominków przygotowanych przez kolegów i koleżanki z klasy „drogą” losowania. Oczywiście każdy miał do wykonania jedno lub dwa określone zadania – zaprezentowanie krótkiego tańca, piosenki lub recytacja krótkiego wiersza oczywiście o tematyce świąt Bożego Narodzenia. Po wykonaniu „mikołajkowego ” wyzwania każdy otrzymywał zasłużony upominek, a przy dźwiękach nastrojowej muzyki i słodkim poczęstunku, czas świętowania upłynął szybko i przyjemnie.

Ada Treder, kl. VII