Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Wzorem ubiegłych lat Dyrektor ZSP w Bukowinie, Zarząd Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” oraz proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Łebuni w miesiącu październiku 2021 r. przeprowadzili konkurs plastyczny oraz wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów naszej szkoły.

Konkurs był inspirowany życiem i działalnością Świętego Jana Pawła II. Miał on na celu pogłębienie wśród dzieci wiedzy o życiu i działalności papieża. Tegoroczne hasło „Nie lękajcie się” – to jedne z pierwszych słów, z którymi Jan Paweł II wyszedł do ludzi 22 października 1978 roku. Pośród naszych codziennych trudności, lub gdy się boimy możemy do naszego życia zapraszać Jezusa powtarzając słowa modlitwy – Jezu ufam Tobie. Także do nas, co przypomniał św. Jan Paweł II, Jezus mówi – Nie lękajcie się!.

W dzisiejszych czasach każda okazja, żeby przypominać sobie nauczanie Jana Pawła II jest dobra i ten Dzień Papieski jak najbardziej temu ma służyć. To taki żywy pomnik Jana Pawła II, żebyśmy nie tylko na poziomie zewnętrznych znaków Go przypominali, ale też utrwalali to, co powiedział.

Cele konkursu:

• Kultywowanie pamięci o papieżu.
  • Pogłębianie zainteresowania dzieci osobą i nauczaniem Świętego Jana Pawła II.
    Promocja talentów.
  • Inspirowanie dzieci do aktywności twórczej.
  • Popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i świętości Ojca Świętego Jana Pawła II.
  • Pogłębianie znajomości nauczania Jana Pawła II i przesłania Jego pontyfikatu.
  • Kształtowanie postawy szacunku i uznania dla Papieża.
  • Pielęgnowanie pamięci o Ojcu Świętym Janie Pawle II.
  • Ukazanie znaczenia wiary w życiu Jana Pawła II.

W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie klas I-III oraz 5/6-latki z grupy przedszkolnej. Na konkurs dostarczono 19 prac.

Konkurs plastyczny wypadł wspaniale, a wszystkie dostarczone prace były przepiękne, zasługują na pochwałę i uznanie. Przy wyborze najlepszych prac komisja brała pod uwagę: zgodność z tematem, różnorodność technik,
samodzielność wykonania, estetykę oraz pomysłowość.

Wśród nagrodzonych znajdują się następujące osoby:

Konkurs plastyczny w kategorii 5/6-latki (przedszkole)

Lena Stencel

Jakub Kropidłowski

Milena Śmigiecka

Weronika Górska

Lucja Szreder

Aniela Barzowska

Konkurs plastyczny w kategorii kl. I-III

Oliwia Litwin

Nikola Stencel

Karolina Górska

Julia Głodowska

Martyna Górka

Aleksandra Błaszkowska

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II wystartowało 9 uczniów naszej szkoły z klas IV-VIII. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu dotyczącego dzieciństwa i młodości Karola Wojtyły, okresu kardynalskiego, lat pontyfikatu oraz znajomości terminów związanych z pontyfikatem Jana Pawła II.

Laureatami konkursu wiedzy o Janie Pawle II zostali:

Konkurs wiedzy w kategorii kl. IV-VI

Kacper Kropidłowski

Aleksandra Błaszkowska

Ida Gągolewska

Konkurs wiedzy w kategorii kl. VII-VIII

Nikola Schmydke

Eliasz Paczuła

III miejsce (ex aequo)

Mikołaj Dembski i Kornelia Itrych

Uroczystość ogłoszenia wyników konkursu oraz wręczenia nagród odbyła się 17
października br. podczas mszy św. o godz. 9:30 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bukowinie.

Uczniowie oprócz nagród rzeczowych otrzymali również dyplomy.
Dziękujemy za piękne, okazałe i wyjątkowe nagrody, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie „Rozwój Bukowiny „, proboszcza parafii pw. Michała Archanioła w Łebuni Tomasza Zimnego oraz anonimowego darczyńcę.

Dziękujemy również komisji konkursowej oraz wszystkim nauczycielom, którzy poświęcili czas na przygotowanie dzieci do konkursu.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz cieszymy się z Waszych sukcesów Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Irena Gliszczyńska – katechetka