Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa

29 kwietnia 2022 r. w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach odbyły się Gminne Eliminacje 51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô Mòwa, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, prezentując własna interpretację wybranego utworu poetyckiego i prozatorskiego w języku kaszubskim.

Jury w składzie:
Przewodniczący – Karol Płotka – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Cewicach
Członek – Urszula Terman – członek regionalnego zespołu folklorystycznego „Mareści”
Członek – Jacek Madej – nauczyciel języka kaszubskiego w Zespole Szkół w Cewicach,
przyznało naszym uczniom następujące miejsca:

• w kategorii przedszkolnej – Zofia Gafka III miejsce,
  • w kategorii klas I-III – Bianka Klinkosz III miejsce,
  • w kategorii klas IV-VI – Kacper Kropidłowski I miejsce,
  • w kategorii klas VII-VIII – Daniel Keller III miejsce.

Dziękujemy też: Aleksandrze Blaszkowskiej z kl. II Patrycji Eikman z kl. IV za udział w konkursowych zmaganiach.

Uczestnicy w czasie oczekiwania na werdykt jury zostali zaproszeni na warsztaty z malowania kubków porcelanowych i toreb bawełnianych z wykorzystaniem wzorów kaszubskich oraz własnych inwencji twórczych, z czego byli zadowoleni.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i do zobaczenia za rok.

Danuta Wesołowska