Konkurs na najładniejszy zeszyt

Drodzy uczniowie!

Wasze zeszyty, to nie tylko zapis tego, co dzieje się na lekcjach, to także zbiór informacji, z których Wy sami musicie wielokrotnie korzystać. Chcemy, żebyście zadbali o swoje zeszyty. Pragniemy, abyście bez trudu potrafili znaleźć w nich to, co ważne i potrzebne. Zależy nam na tym, aby zeszyty uczniów naszej szkoły były prowadzone systematycznie i starannie. Dlatego ogłosiliśmy konkurs na najładniejszy zeszyt z języka polskiego w szkole.

Jak powinien wyglądać prawidłowo prowadzony zeszyt przedmiotowy?

• jest prowadzony systematycznie i starannie, ma czytelne i przejrzyste pismo z niewielką ilością skreśleń, poprawek, śladów korektora oraz z minimalną ilością błędów,
  • jest czysty, bez zagięć, oprawiony (jeśli nie jest twardej oprawie),
  • jest podpisany – imię, nazwisko, przedmiot i klasa.

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Tandek  – dyrektor szkoły, Beata Starosz, Danuta Wesołowska – nauczycielki j. polskiego, biorąc po uwagę następujące kryteria oceniania zeszytów:

• ogólny zewnętrzny wygląd zeszytu (okładka, brak pozaginanych rogów, opisanie zeszytu)
  • właściwa liczba kartek,
  • podkreślone tematy,
  • staranne pismo, brak błędów ortograficznych,
  • starannie uzupełnione wszystkie lekcje, zadania domowe,
  • praca, jaką dany uczeń włożył w to, aby jego zeszyt wyglądał lepiej,

wyróżniła zeszyty następujących uczniów:

w kategorii klas IV-VI:

Konkel Amelia, Kazimierczak Rita – kl. IV
Koszałka Kinga, Wenta Anastazja – kl. VI

w kategorii klas VII – VIII:

Klein Oliwia, Szymichowska Marika – kl. VII
Itrych Kornelia, Kobiella Paulina, Schmydke Nikola – kl. VIII

Uczniowie wyróżnionych zeszytów otrzymają dyplomy i nagrody.

Zachęcamy wszystkich uczniów do starannego prowadzenia zeszytów w myśl starego powiedzenia: „Mój zeszyt świadczy o mnie”.

W następnym okresie kolejna edycja konkursu – a może i Ty będziesz miał najpiękniejszy zeszyt w szkole ?!…

Danuta Wesołowska, Beata Starosz