Klasa Świętości

Dnia 28.10.2021 r. w naszej szkole przeprowadzono konkurs pt. „Klasa Świętości”.

Do konkursu przystąpiło 51 osób z klas I-IV oraz przedszkolaki z grup: „Biedronki”, „Motylki” i „Pszczółki”.

Chętni uczniowie z klas I-IV oraz przedszkolaki przyszli do szkoły w przygotowanym stroju (kostiumie), a pozostali ubrani na biało.

Wybrani uczniowie klasy II, III, IV na podstawie ulubionego świętego przygotowali kilka zdań o nim/niej: jak nazywał się, kiedy żył, czym zajmował się, jego ważne słowa, ulubiona piosenka itd.

Klasa 1 – Św. Aleksandra z Rzymu inaczej Cesarzowa i św. Albert, Klasa II – wybrała św. Jana Pawła II, klasa III – bł. Karolinę Kózkówną, a klasa IV również św. Jana Pawła II (3 uczniów przebrało się za postać Jana Pawła II, 1 za św. Ritę, a jedna za św. Hiacyntę).

W grupach przedszkolnych – 4 przedszkolaków przebrało się za św. Józefa, a jeden za św. Jana oraz nie zabrakło tańca z pokazywaniem do znanego i lubianego przez dzieci przeboju Arki Noego „Taki duży, taki mały może świętym być”.

Dzieci przepięknie zaprezentowały przygotowane z pomocą rodziców stroje. Kostiumy były wielobarwne i dopracowane w szczegółach.

Wielu uczniów i przedszkolaków przebrało się za Aniołów.

Celem pokazu było podkreślenie podniosłego wymiaru Uroczystości Wszystkich Świętych, przybliżenie uczniom świętych osób oraz radosne uwielbienie Boga śpiewem zarówno na pokazowej lekcji jak też i na przerwie. Prezentacja postaci świętych odbyła się w salach lekcyjnych. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz słodycze, a w zależności od pełnionych ról drobne upominki, a uczniowie, którzy przebrali się za świętego/błogosławionego otrzymali nagrody.

Po uroczystości „Wszystkich Świętych” (4 i 8 listopada 2021 r.) wszyscy biorący udział w wydarzeniu skorzystają z przepysznej pizzy.

Organizator: Irena Gliszczynska