Rodzice uczniów klasy II, za namową wychowawczyni zgodzili się na cykl spotkań pod tytułem „Moi rodzice- moi superbohaterowie”. Projekt ten, ma za zadanie uczyć szacunku do osób dorosłych, zachowania przy innych ludziach, a przede wszystkim ma wzbudzać szacunek oraz podziw dla swoich rodziców.
Dzieci mają tydzień na przygotowanie się do przybycia gościa specjalnego. Przez ten czas zbierają informacje oraz układają pytania do zadania podczas wywiadu z rodzicem.

Pierwszą odważną osobą, która zdecydowała się na spotkanie z drugoklasistami była pani Anna Błaszkowska. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane i nie mogły się doczekać 14 października, dnia spotkania. Specjalnie dla p. Ani, dzieci przygotowały jesienne portrety przedstawiające naszego gościa. Dużo zabawy było również podczas przygotowywania pytań do wywiadu. Zagadnienia niekiedy były bardzo zabawne a innym razem poważne. Najważniejsze, że każde z pytań było samodzielnie ułożone przez uczniów. Oto efekt przygotowań, czyli wywiad z p. Anią i rzeczy które interesują ośmiolatków:
Patrycja: „Czy była Pani kiedyś za granicą, jeżeli tak to gdzie?”
P. Ania: „Tak, byłam kiedyś w Kanadzie, oraz w Egipcie podczas podróży poślubnej. W czasach szkoły podstawowej odwiedziłam Czechy.”
Julia: „Czy lubi Pani spacerować?”
A.B.: „Oczywiście a najbardziej lubię spacerować po lesie”
Paweł: „Czy lubi Pani kwiaty? Jeśli tak to jakie?”
A.B.: „ Bardzo lubię róże, a najbardziej niezapominajki. W dzieciństwie często je zbierałam.”
Wiktoria: „Jakie imię lubi Pani najbardziej?”
A.B.: „Michał, Ola i Marysia”
Olek: „Czy płynęła Pani kiedyś statkiem?”
A.B.: „Tylko pirackim- wycieczkowym, w jakiejś nadmorskiej miejscowości.”
Rita: „Pani Aniu, czy lubi pani odrabiać lekcje z Michałem?”
A.B.: „Tak, ale nie lubię jak Michał się denerwuje podczas odrabiania lekcji.”
Dawid: „Czy lubi Pani ptaki?”
A.B.: „Tak”
Kasia: „Za którym razem zdała Pani prawo jazdy?’
A.B.: „Za drugim”
Kasia: „Jakie lubi Pani zwierzęta?”
A.B.: „Nie mam ulubionego zwierzęcia.”
Kasia: „Lubi Pani swoją teściową?”
A.B.: „Moją teściową? No pewnie, że lubię.”
Ola: „Czy jeździła Pani kiedyś konno?”
A.B.: „Bardzo dawno temu. Na łące moich rodziców rozbito obóz. Obozowicze mieli dwa konie. Miałam wtedy okazję na nich pojeździć.”
Kacper: „Czy lubi Pani brać udział w konkursach?”
A.B.: „Oczywiście.”
Maria: „Czy chciałaby Pani kiedyś pracować w szkole?”
A.B.: „Hmmm……” (brak odpowiedzi)
Maria: „Jakie jest Pani hobby?”
A.B.: „Robienie tortów.”
Maria: „Wiem, że lubi Pani piec a jak jest z gotowaniem?”
A.B.: „Wolę piec, mój mąż dobrze gotuje.”
Zosia: „Czy uprawia Pani jakiś sport?”
A.B.: „Bieganie po schodach za Marysią.”
Amelka: „Płynęła Pani kiedyś kajakiem?”
A.B.: „Kajakiem po stawie jak byłam jeszcze dzieckiem”
Michał: „Czy w dzieciństwie jeździła mama traktorem?”
A.B.: „Tak, jak byłam w twoim wieku. Dziadek zmieniał mi biegi a ja trzymałam kierownicę.”
Pani Ania dzielnie zniosła ostrzał pytań i udzielała jeszcze wielu odpowiedzi. Po wywiadzie nadszedł czas na niespodziankę przygotowaną przez mamę Michała. Miała ona związek z hobby p. Ani. Nasz gość przyniósł ogromny tort oraz kolorowe masy plastyczne do wykonywania cukierniczych ozdób na ciasta. Dzieci były zachwycone.
Pani Błaszkowska wykorzystała fakt, że był akurat Dzień Edukacji Narodowej i wspólnie z dziećmi wykonała ozdoby na tort związane ze szkołą. Po chwili spod rączek uczniów wychodziły kolorowe kredki, piórniki, gumki, temperówki a nawet tablica. Wszystkie te słodkie akcesoria znalazły się na torcie. Okazało się, że to pyszne dzieło jest prezentem dla wszystkich nauczycieli uczących w ZSP w Bukowinie.
Pani Ania nie zapomniała o uczniach, miała dla nich przepyszne babeczki, które również zostały udekorowane.
Na koniec dnia Michał wręczył swojej mamie dyplom dla „najodważniejszej mamy”. Z pewnością można stwierdzić, że P. Błaszkowska jest superbohaterką. Gratulujemy Michałowi takiej cudownej mamy.