Dzisiaj tj. 2 września 2019 r. rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020 Mszą świętą, którą odprawił ksiądz proboszcz.

 

Wszyscy tak licznie zgromadzeni w bukowińskiej świątyni przyszli, aby stanąć przed Najlepszym i Najwyższym Nauczycielem i Wychowawcą- Jezusem., podziękować Mu za czas wakacji i prosić o dary Ducha Świętego na następny rok szkolny.

Schola dzięcięco - młodzieżowa oprawą muzyczną pięknie uświetniła Mszę świętą.
W modlitwie wiernych nie zabrakło modlitwy za zmarłych nauczycieli i pracowników oraz uczniów naszej szkoły.
Dzieci przyniosły do ołtarza dary ofiarne – bochenek chleb oraz winogrona z tegorocznych zbiorów.
W czasie tej Mszy św. poświęcono tornistry i przybory szkolne uczniom klas pierwszych oraz starszych.

Ks. proboszcz dzieciom i młodzieży życzył, aby ten rok był rokiem szczególnym, aby obfitował w wielorakie dary Ducha Świętego. Rodzicom, wychowawcom i nauczycielom życzył wszelkich potrzebnych łask i błogosławieństwa Bożego.
Po zakończeniu Mszy św. wszyscy wspólnie z nauczycielami i rodzicami udaliśmy się do szkoły. Tam przywitała nas gorąco Pani Dyrektor.

 

Irena Gliszczyńska