Dnia 02 czerwca 2019r. w godz. 11:00-15:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bukowinie odbył się festyn rodzinny. Na początku Pani Dyrektor Elżbieta Tandek powitała wszystkich zebranych i zaprosiła ich do wspólnej zabawy.

Najpierw przed publicznością zaprezentowały się chearleaderki przygotowane przez P. Wiesławę Wojciechowicz. Później wystąpiły przedszkolaki i klasy I-III. Najmłodsi zatańczyli, zaśpiewali oraz złożyli życzenia wszystkim rodzicom. Klasa III zaprezentowała się z parodią „Kopciuszka”. Po występie maluchów odbyło się przedstawienie kółka teatralnego pt. „Amerykański sen” przygotowane przez P. Danutę Wesołowską i P. Irenę Gliszczyńską. Następnie uczestnicy festynu licznie oblegali sklepik „wszystko po 5zł” oraz korzystali z różnych atrakcji, m.in. malowanie twarzy, fotobudka, wyplatanie warkoczyków, baloniki i oczywiście dobra muzyka. Wśród najmłodszych największym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia. Przyjemnością dla podniebienia były ciasta-upieczone przez rodziców uczniów, a także serwowane przez nauczycieli gofry, frytki, sok z pomarańczy, zimne napoje oraz wata cukrowa. Jak zwykle nie mogło zabraknąć atrakcji sportowych przygotowanych przez P. Krzysztofa Kolke. Odbył się mecz społeczności szkolnej przeciwko lokalnemu środowisku. Podobnie jak w ubiegłym roku festyn zakończył się pokazem wozu strażackiego, który był przede wszystkim oblegany przez dzieci.
W tym roku dopisała pogoda, która sprzyjała rodzinnemu odpoczynkowi. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.
Natalia Todys, kl.IV, Danuta Wesołowska