4 września 2018 roku w naszej szkole był dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. Ceremonię rozpoczęło wprowadzenie sztandaru oraz odśpiewanie hymnu państwowego.

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Rozpoczęła się ona okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor Elżbiety Tandek, która przedstawiła nowych nauczycieli : P. Beatę Starosz , nauczycielkę języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej, nauczyciela historii P. Pawła Butowskiego i P. Karolinę Pawlak – Cierocką , która zaopiekuje się grupą 3-4-latków.P.dyrektor powitała wszystkich przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców, a szczególnie serdecznie najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły.
Ten nowy rok szkolny stawia przed całą społecznością szkolną także nowe wyzwania. Trzeba dołożyć wszelkich starań, by stworzyć w szkole przyjazny klimat, rozwijać w naszych uczniach ducha koleżeństwa i wzajemnego szacunku, kształcić młode umysły, a w sercach rozwijać i pogłębiać uczucia patriotyczne, do czego zobowiązuje nas przypadająca w tym roku rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Pragniemy wykształcić i wychować ludzi mądrych, szlachetnych, uczciwych, „otwartych na świat, ale kochających swój dom i rodzinny kraj”.
W nowym roku szkolnym życzymy nauczycielom niegasnącego zapału, dużo cierpliwości, sił w pokonywaniu trudności i satysfakcji ze współpracy z uczniami uczniom sił do realizacji swoich pasji i zainteresowań oraz wytrwałości w realizacji celów. Rodzicom i opiekunom cierpliwości i konsekwencji w trudnym wychowywaniu swoich dzieci i wiele radości z ich osiągnięć.