22 czerwca 2018 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bukowinie uczestniczyli w tym dniu w mszy w miejscowym kościele, a następnie o godz10.00 odbyło się uroczyste wręczanie świadectw i nagród.

 

       Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, pani dyrektor Elżbieta Tandek zabrała głos. Przywitała zaproszonych gości, rodziców, pracowników szkoły oraz uczniów. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji.

       Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań oraz pożegnań. W tym roku pożegnali się z bracią szkolną uczniowie klasy III gimnazjum, których wychowawcą był p. Krzysztof Kolke. Niestety w kolejnym roku szkolnym nie spotkamy się z nauczycielkami: p. Dorotą Zasadą, p. Marzeną Roszman i p. Teresą Prangą, które z różnych przyczyn we wrześniu rozpoczynają pracę w innych placówkach. Pani dyrektor Elżbieta Tandek podziękowała nauczycielkom za owocną, sumienną i pełną oddania pracę, z prośbą o zachowanie nas w sercu i pamięci. Wszystkim paniom życzyła wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia i czasu na realizację własnych pasji i marzeń, by ”czas ocalił od zapomnienia wspólnie spędzone chwile, przedeptane ścieżki" w naszej szkole.

Także uczniowie przyłączyli się do życzeń. W imieniu całej szkolnej społeczności przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w ZSP, Karolina Treder we wzruszającym przemówieniu podziękowała paniom nauczycielkom za to, że całe swoje serce oddały pracy, która z pewnością jest dla nich pasją. Z wyrazami wdzięczności zwróciła się do Pań dziękując za trud, cierpliwość i wyrozumiałość dla uczniowskich błędów, niedoskonałości i wszelką pracę na rzecz naszej szkoły. Nikt nie krył łez wzruszenia, gdy uczennice na zakończenie odśpiewały piosenki dedykowane odchodzącym paniom. Kolejne podziękowania odchodzącym paniom złożyli przedstawiciele Zarządu „Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” Pan Prezes Andrzej Cyman i Pani Wiceprezes Wioletta Biankowska.

     Choć to niezwykle smutne chwile, to warto jednak pamiętać, że Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna…

       Na apelu zostali nagrodzeni ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Przyznano nagrody ufundowane przez Zarząd Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” za szczególne osiągnięcia i wysokie wyniki w nauce. Wydelegowana przez Wójta Gminy, Radna Gminy Cewice P. Mariola Szyca, wręczyła wyróżnionym uczniom nagrody Wójta.

         Podczas apelu pani Dyrektor ZSP Elżbieta Tandek złożyła podziękowania rodzicom i wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości pracy i nauki w naszym Zespole oraz służyli czasem i zaangażowaniem we wszelkich działaniach i imprezach.

Absolwentom życzymy dostania się do wybranych szkół średnich i sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów . Wszystkim uczniom natomiast, życzymy wspaniałych wakacji i zasłużonego odpoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.