Bal gimnazjalny odbył się 20 czerwca 2018 roku. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godzinie 16:00 w kościele w Bukowinie. Następnie wszyscy zaproszeni goście wraz z organizatorami udali się do Gminnego Centrum Kultury w Cewicach. Dla trzecioklasistów skończył się pewien etap w ich życiu - dotarli do stacji „Absolwent”. Czekali na ten moment trzy lata, a jednak … pojawiła się tęsknota za tym, co minęło. Uroczystość była okazją do wyróżnienia najlepszych uczniów oraz laureatów licznych konkursów, nie tylko o zasięgu regionalnym czy wojewódzkim, ale i ogólnopolskim.

 

Akademię rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Tandek, która pogratulowała wszystkim trzecioklasistom ukończenia szkoły i wysokich wyników w nauce, życząc mądrych wyborów życiowych i osiągnięcia wyznaczonych celów. Uczniowie klasy III rozpoczęli część artystyczną przedstawieniem „Spotkanie po latach”, w którym z perspektywy czterdziestolatków wspominali lata spędzone w szkole. Opowiadali o karierze, osiągnięciach życiowych, niejednokrotnie nie rozpoznając swoich rówieśników z ławy szkolnej. Żartobliwe scenki rozbawiły zgromadzonych widzów. Kolejną atrakcją wieczoru był występ klasy II gimnazjum, która przedstawiła rozprawę sądową, w której na ławie oskarżonych zasiedli tegoroczni absolwenci. Bezprecedensowe zarzuty sformułowane przez oskarżyciela, zmusiły sędzinę Karolinę Edytę Treder do wydania wyroku natychmiastowego wydalenia ich ze szkoły. Na zakończenie uczennice klasy III gimnazjum przedstawiły prezentację dokumentującą wspólnie spędzone chwile.

Następnie absolwenci pożegnali się z wychowawcą i zaprosili wszystkich gości na parkiet, a o właściwą muzykę zadbał DJ Piotr.

Podczas gali  nie zabrakło wzruszeń, które widoczne były na twarzach absolwentów żegnających się z murami placówki.