Kręgle są najstarszą grą na świecie. Jej początki miały miejsce już w czasach starożytnego Egiptu. Znalezione ponad 5200 lat temu przybory do złudzenia przypominają kręgle oraz kule, którymi współcześnie gramy. Przed erą nowożytną ludność, która zamieszkiwała starożytną Germanię, kraje Południowej Afryki oraz Bliski Wschód, znała tę grę. Od XII do XIV wieku w średniowiecznej Europie kręgle cieszyły się dużą popularnością. Z Europy kręglarstwo przeniosło się do Ameryki w XVII wieku, dzięki procesowi kolonizacji. Od XVIII wieku zaczęły istnieć stowarzyszenia miłośników gry w kręgle, takie jak Narodowy Związek Kręglarstwa w Nowym Jorku, działający od 1875 roku.

 

Dnia 18 czerwca br. uczniowie klasy VI naszej szkoły wraz z wychowawcą wyjechali do kręgielni w Lęborku. Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z tą dyscypliną sportu, inni okazali się prawdziwymi mistrzami. Nie było niezdrowej rywalizacji, a jedynie świetna zabawa, dużo śmiechu i prawdziwe sportowe emocje. Godzina gry szybko minęła. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy. Było super!!!

 

kręgle dawniej

kręgle dziś