27maja 2018 roku w godz. 11.00- 15.30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bukowinie miał miejsce festyn rodzinny, który licznie zgromadził społeczność naszej miejscowości i nie tylko. Festyn stał się już tradycją naszej szkoły i cieszył się dużym zainteresowaniem.

O godz. 11.00 Prezes Stowarzyszenia „Rozwój Bukowiny” p. Andrzej Cyman powitał przybyłych gości, podziękował za tak liczne przybycie i życzył udanej zabawy.
Tradycyjnie w rolę konferansjerów wcielili się p. Wiesława Wojciechowicz i p. Krzysztof Kolke.
Na początek wspólnej zabawy uczennice z kółka tanecznego –cheerlaederki wykonały energetyczny taniec i zachęciły wszystkich uczestników festynu do wspólnego wykonania belgijki. Ze szczególną aprobatą rodziców spotkał się występ 3-4-latków i 5-6-latków, który przygotowały panie Dorota Zasada i Izabela Szczypior. Następnie klasy I, II, III NSP rozśpiewały i roztańczyły publiczność, by potem zaprosić na kukiełkowe przedstawienie o „Szewczyku Dratewce” przygotowane przez kl. II SP i p. Agnieszkę Mac.
Jak zawsze niesłabnącym powodzeniem cieszył się sklepik „Wszystko po 5 zł”, w którym królowały panie Marzena Roszman i Małgorzata Bieluń –Wożny wraz z Darią Jalowską.
W ramach festynu przybyli goście mogli obejrzeć pokaz karateków, instruowanych przez p. Zbigniewa Świerka, a także występ szkolnego kółka teatralnego „Eksplozja” z przedstawieniem pt.”Rodzinne perypetie”. W programie festynu nie mogło zabraknąć turnieju sprawnościowego, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz meczu piłki nożnej ,który sędziował p. Krzysztof Kolke.
Błysk w oczach dzieci wywołał wjazd wozu straży pożarnej. Dzieci mogły zobaczyć jego wyposażenie oraz zobaczyć elementy ubioru strażackiego wykorzystywane podczas akcji ratowniczych. Strażacy zademonstrowali sposób postępowania z osobą poszkodowaną oraz jak radzą sobie z przecinaniem karoserii samochodowej w celu uwolnienia uwięzionych podczas wypadku ludzi.
Różnorodność zaplanowanych atrakcji sprawiła, iż każdy znalazł coś dla siebie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia. W ofercie festynu znalazły się również: ciasta, gofry, frytki, kawa, herbata, sok z pomarańczy świeżo wyciskany, zimne napoje, kiełbaski z grilla, wata cukrowa, a także malowanie twarzy, wyplatanie warkoczyków, baloniki, fotobudka i oczywiście dobra muzyka. Panowała miła i pogodna atmosfera. Zorganizowany festyn spełnił oczekiwania jego twórców, dzieci i młodzieży uczestniczącej w zabawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy poprzez swoją obecność oraz zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.