27 kwietnia 2018 r. w Słupsku odbyła się XXXIV edycja Wojewódzkiego Turnieju Teatralnego NIEBIESKIE TARCZE, w którym wzięło udział koło teatralne „Eksplozja ”z naszej szkoły .

 

         Celem konkursu jest kształtowanie i rozwijanie zainteresowań teatralnych wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjów. W Turnieju mogą uczestniczyć zespoły uprawiające różnorodne konwencje teatralne (teatry żywego planu: teatry dramatyczne, teatry ruchu, teatry tańca, teatry plastyczne: teatry lalki i przedmiotu oraz kabarety). Jak co roku poziom konkursu jest wysoki, a liczba uczestników się zwiększa. Jury spośród 10 zespołów teatralnych wybrało 2.Niestety tym razem nie zostaliśmy zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego, ale jury wysoko oceniło nasze starania w porównaniu do roku ubiegłego. Nagrodę –wyróżnienie za najlepszą grę aktorską w zespole teatralnym otrzymała Daria Jalowska z kl .III g. Gratulujemy! Za rok znów staniemy w szranki teatralnego maratonu.