Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bukowinie wzięli udział w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô mòwa” zorganizowanych w Gminnym Centrum Kultury w Cewicach.

 

Naszą szkołę reprezentowali:

Milena Klinkosz,

Amelia Klinkosz

Olga Stolc

Karina Kobiela

Paweł Cyman

Daria Jalowska

oraz Anna Stolc

Znakomita recytacja utworów „Kaszëbã béł mój tatk” ks. Bernarda Sychty oraz „Mrówka i skòczk” Stanisława Janke zapewniły Oldze Stolc III miejsce,

a wykonanie poezji Ewy Warmowskiej „Pitóm” oraz prozy „Ò cëdownym wëzdrowiené” Aleksandra Labudy zakwalifikowały Annę Stolc z kl. III gimnazjum do eliminacji powiatowych, których organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Lęborku.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom znakomitych występów

na scenie. Dziękujemy dzieciom i młodzieży za godne reprezentowanie naszej szkoły.