Uczennica klasy III NG Brygida Treder zajęła pierwsze miejsce w IV wojewódzkim konkursie plastyczno- językowym pt. ,, Das ist doch sehenswert”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich gimnazjów oraz klas VII klas podstawowych województwa pomorskiego uczących się języka niemieckiego. Konkurs obejmował trzy etapy: szkolny, powiatowy oraz wojewódzki. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań uczniów realiami kulturowo- geograficznymi krajów obszaru niemieckojęzycznego. Brygida wykonała przepiękną pracę plastyczną, na której przedstawiła dom Hundertwassera, znajdujący się w Wiedniu. Poniżej zamieszczamy fotografię pracy oraz zdjęcie laureatki konkursu. Serdeczne gratulacje!!!

Kilka ciekawostek na temat domu Hudertwassera:

  • Kompleks mieszkalny na rogu Kegelgasse i Löwengasse w Wiedniu, jedno z dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera, wybudowanego w latach 1983–1985 przez Josefa Krawinę.
  • Koncepcją twórcy jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnym partnerem człowieka – na tarasach, balkonach i w innych niespodziewanych miejscach rośnie wiele roślin.
  • Hundertwasserhaus jest turystyczną atrakcją Wiednia, jednak do zwiedzania nie są dostępne jego wnętrza, ponieważ budowla jest zamieszkana. Oddany do użytku 1 marca 1986 budynek mieści 50 mieszkań (o powierzchni od 30 do 150 m²), cztery restauracje, jedną praktykę lekarską oraz 16 prywatnych i 3 publiczne tarasy. Znajduje się w nim także ok. 250 drzew i krzewów.