Święto książki dla dzieci nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się słynny duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor takich klasyków jak „Brzydkie kaczątko”, „Calineczka” czy „Królowa Śniegu”. 

 

Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych.  Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia i kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając dzieciom miłość do czytania, od najmłodszych lat mamy nadzieję, że w przyszłości częściej będą sięgać po książki.

Z okazji tego święta odwiedziła nas Pani Dyrektor Elżbieta Tandek i przeczytała bajkę „O trzech świnkach” braci Grimm oraz „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej. Dzieci w skupieniu słuchały czytanych bajek, a następnie rozwiązywały zagadki dotyczące ich treści.