Turniej Językowy English und Deutsch Masters

W dniu 14 marca br. uczniowie z klasy II i III gimnazjum wzięli udział w IV już edycji Międzyszkolnego Turnieju Językowego dla Gimnazjalistów ,, English und Deutsch Masters”.

 

Turniej odbywa się co roku pod patronatami: Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Centrum Edukacji nauczycieli w Gdańsku oraz Starosty Powiatu Kartuskiego. Za stronę merytoryczną turnieju odpowiadają nauczyciele Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach, którzy są organizatorami turnieju. Tym roku szklonym turniej odbył się pod hasłem ,, Sei Eco ”, czyli ,, Bądź eko” W imprezie wzięło udział 6 drużyn z wybranych szkół. Czteroosobowe drużyny, składające się z dwóch specjalistów z zakresu języka angielskiego oraz dwóch specjalistów z języka niemieckiego, rozwiązywali zadania formułowane na przemian z tych językach. Cały turniej miał formę quizu i zabawy, jednak uczniowie musieli wykazać się sporą znajomością językową. Mieli okazję, nie tylko zmierzyć się z rówieśnikami, ale również w miły i aktywny sposób spędzić czas. Dla każdego uczestnika konkursu przewidziano dyplom oraz upominek. Po zakończeniu konkurencji zaproszono nas na pyszny poczęstunek.