W Gminnym Centrum Kultury w Cewicach dnia 14 marca 2018 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W eliminacjach gminnych wzięło udział 29 uczniów w dwóch grupach wiekowych: I grupa (kat. 10-13 lat) – 16 uczniów, II grupa (14-16 lat) – 13 uczniów.

Turniej został podzielony na dwa etapy. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test pisemny (30 pytań), którego celem było wyłonienie najlepszych 5-ciu w każdej kategorii wiekowej. Najlepsi w finale odpowiadali na wylosowane zestawy pytań. Stopień trudności pytań był zróżnicowany, ale nawet najprostsze pytania wymagały posiadania więcej niż podstawowej wiedzy z przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania w przypadku zaistnienia pożaru, tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli:

I grupa wiekowa; Damian Treder, Iga Gągolewska, Nina Budna. Iga ora Nina dotarły do finały. Ostatecznie Iga zajęła 5 miejsce, a Nina 2 (uczennica weźmie udział w eliminacjach powiatowych)

II grupa wiekowa; Anna Stolc, Paweł Szuta oraz Maja Jalowska. Maja dotarła do ścisłego finału. Ostatecznie zajęła 5 miejsce.