DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet to coroczne święto kobiet obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Jest to święto o stosunkowo długiej tradycji, ponieważ ustanowione zostało w 1910 r., a więc ponad 100 lat temu.

Ruchy robotnicze w Europie oraz Ameryce Północnej stanowią korzenie Międzynarodowego Dnia Kobiet. Pierwszy raz święto obchodzono 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. Współcześnie Dzień Kobiet jest oficjalnym świętem w kilkudziesięciu krajach świata, mimo że nie wszędzie obchodzony jest 8 marca, np. w Tunezji Święto Kobiet obchodzone jest 13 sierpnia. W Polsce Dzień Kobiet stał się szczególnie popularny w czasach PRL. Jest to dobra okazja do obdarowania kobiet kwiatami, słodyczami oraz innymi podarunkami.
Nasza szkoła również pamiętała o tym dniu. Specjalnie dla wszystkich dziewczyn i kobiet chłopcy przygotowali przedstawienie. W inscenizacji brali udział nasi uczniowie klasy V, VI i VII NSP m.in. Kacper Borsuk, Jakub Słomiany, Kacper Pieksza, Konrad Treder, Maciej Keller, Alan Paczuła, Nikodem Jeliński. Naszym zdolnym chłopcom w przygotowaniu uroczystości pomagały trzy nauczycielki: ( Danuta Wesołowska, Wiesława Wojciechowicz oraz Marzena Roszman) Występ z pewnością spodobał się publiczności. Było w nim dużo tańca oraz śmiechu. Dla uczniów, którzy wystąpili należą się wielkie brawa.