Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

W poniedziałek 5 marca 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyły się Eliminacje Środowiskowe do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Była to już XXXV edycja. Konkurs jest świetną okazję do odkrycia młodych artystów i motywuje następnych do sięgania po dobrą literaturę. Dbałość o kulturę języka polskiego, inspirowanie do tworzenia faktów artystycznych, do poszukiwań repertuarowych, do czytelnictwa wreszcie – to tylko niektóre z funkcji ruchu recytatorskiego.

Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Daria Jalowska ( III NG) oraz Paweł Cyman (VI NSP). Oboje wystartowali w Turnieju Poezji Śpiewanej. Zaprezentowali wiersz oraz piosenkę. Uczniowie mieli świetną okazję do zaprezentowania swoich zdolności. Laureaci eliminacji rejonowych są nominowani do dalszego etapu, który odbędzie się
w Słupsku. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Paweł Cyman, który będzie reprezentował naszą szkołę i powiat lęborski na dalszym etapie. Mamy nadzieję, że uda nam się odnieść jeszcze wiele sukcesów.