W piątek 23 lutego 2018 roku klasa III gimnazjum wraz z wychowawcą panem Krzysztofem Kolke udała się na klasową wycieczkę do Gdańska. Program wyjazdu obejmował lodowisko na Placu Zebrań Ludowych, film ,,Kobiety Mafii” w Multikinie oraz spacer po plaży.

 

Zgodnie z planem wyjechaliśmy spod szkoły ok. godziny 14.00. Pierwszym punktem naszej wycieczki było lodowisko, na które dotarliśmy chwilę przed godziną 16.00. Zabawa była przednia, ponieważ większa część  uczniów naszej klasy nie potrafiła jeździć na łyżwach. W związku z tym kilku z nas zaliczyło upadki, zwłaszcza na początku pobytu. Po godzinnej jeździe, już wszyscy razem trzymając się za ręce odbyliśmy wspólną jazdę na tafli., choć i tym razem nie obyło się bez małych potknięć. Udało nam się zrobić fantastyczne zdjęcia i nakręcić parę filmików, które będą przypominać nam nasze wyczyny na lodowisku.

Kolejnym punktem wycieczki było Multikino. Jednak, po krótkich namowach kierowcy, udało się nam jeszcze przed seansem udać do Mc Donalds’a po  „szybki” posiłek. Zaraz potem udaliśmy się do kina. Zdążyliśmy zająć swoje miejsca tuż przed rozpoczęciem filmu. Seans rozpoczął się 10 minut przed godziną 18.00. Film okazał się naprawdę interesujący. Był bardzo poruszający. Nieraz wywoływał uśmiech na twarzy, innym razem ogromne przerażenie. Reżyser Patryk Vega zasługuje na wielkie uznanie, gdyż jego film okazał się zniewalający.

Ostatnim już punktem naszej wycieczki był spacer po plaży. Jednak nagłe pogorszenie się pogody spowodowało, że udało nam się tylko dotrzeć do morza, zrobić klasowe zdjęcie i już niestety musieliśmy wracać w stronę busa.

Pomimo nagłej śnieżycy, która zniweczyła ostatni punkt wyjazdu, nasza klasa wraz z panem Krzysztofem Kolke  uznała, że wycieczkę możemy zaliczyć do udanych. Był to niewątpliwie mile spędzony czas. Dzięki niemu przeżyliśmy ze sobą niezapomniane chwile, które dodały nam wspomnień na długie lata.