W dniu św. Walentego (14.II.), w naszym przedszkolu cieszyliśmy się z kolejnej okazji, aby wszystkie dzieci czuły się potrzebne i kochane, tym świętem były walentynki. Zapoznaliśmy się z tradycją oraz patronem Dnia Zakochanych.

 

Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące zakochanych bohaterów bajek, kolorowały i układały puzzle, szukały z zasłoniętymi oczami swojej walentynki, tańczyły i śpiewały. Nie zabrakło również słodkiego upominku. Dzieci z apetytem zajadały gofry w kształcie serduszek.

Oprócz rozrywki impreza ta niosła ze sobą wartości poznawcze, kształcące i wychowawcze. Przedszkolaki rozwijały swą wrażliwość uczuciową i emocjonalną, nabywały umiejętność okazywania własnych emocji i uczuć w kontaktach z kolegami oraz integrowania się w zabawie.

To święto jest znakomitą okazją, aby wpajać przedszkolakom, jak ważna jest przyjaźń i bycie dla innych życzliwym i miłym oraz jak cenne jest częste okazywanie naszym bliskim, jak bardzo ich kochamy i doceniamy.