Walentynkowy zawrót głowy

                 Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkole jest niewątpliwie poczta walentynkowa służąca  wyrażeniu uczuć swoim sympatiom. W dzień Walentynek specjalni listonosze roznoszą miłosną korespondencję od klasy do klasyI. Inną formą przekazywania życzeń walentynkowych jest audycja, podczas której można  można usłyszeć specjalnie przygotowaną walentynkową playlistę.
W Walentynki królować może tylko jeden kolor - ognista czerwień. Tego dnia panuje specjalny dress code - wszyscy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele zakładają ubrania w kolorze czerwonym. Dopuszczalny jest także róż i jego odcienie.

 

          W tym roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski przygotował wiele ciekawych konkurencji, nauczyciele kontra uczniowie. Pierwsza z nich wywołała wśród uczestników wiele emocji, bowiem nikt nie chciał przyznać się do tego, że jego mózg jako organ nieużywany zanika. Zadanie polegało na udzieleniu odpowiedzi  na 20 skomplikowanych, ale zarazem łatwych pytań, typu: „Jaki miesiąc ma 28 dni?, Jak witają się papieże?, Gdzie są rzeki suche?”.Szerszym zasobem wiedzy  wykazali się nauczyciele.

W drugiej konkurencji przydała się zwinność i szybkość. Zabawa „krzesełka” była wszystkim znana. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele świetnie się bawili, a zwyciężyli uczniowie.

Trzecia konkurencja była skierowana do znawców zwierząt. Wybrano przedstawicieli z każdej z grup, którzy musieli podać jak najwięcej informacji na temat 6 zwierząt, by  grupa się domyśliła, o jakie zwierzę chodzi... Tutaj znów wygrali nauczyciele.

Nawiązaniem do znanego teleturnieju było kolejne  zadanie pt. „Jaka to melodia?”, w którym zdecydowaną przewagą zdobyli uczniowie..

Ostatnią konkurencją był taniec na gazecie ,a zwycięzcami została para nauczycieli p. Iwona Konkol oraz p. Krzysztof Kolke. Po podliczeniu wyników okazało się, że nauczyciele wygrywają 3 punktami, więc postanowiliśmy  zrobić dogrywkę. Polegała na odnalezieniu przedmiotów wymienionych przez prowadzacych i wymagała  nie tylko sprawności fizycznej, ale i znajomości planu szkoły…. .Najbardziej „waleczną „postawą wykazali się  Daniel Cyman i  Pani Marzena Roszman. Ich ostatnie starcie przypominało niemal walkę gladiatorów i … Daniel wygrał tę konkurencję. W ten sposób WALENTYNKOWE ZMAGANIA :BELFRZY kontra  UCZNIOWIE  zakończyło się remisem. Wszyscy zwycięzcy byli szczęśliwi, a nagrodą było zwolnienie z odpytywania do końca dnia.