Z wizytą w teatrze

 

20.01.2018r. uczniowie klasy VI, VII NSP i klas gimnazjalnych po raz kolejny wybrali się do Teatru Miejskiego im . Witolda Gombrowicza w Gdyni, aby choć przez chwilę obcować  z tzw. kulturą elitarną.

Tym razem oglądaliśmy  przedstawienie według klasycznego  tekstu Williama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Ta słynna historia miłosna dwojga  tragicznie zakochanych, wywodzących się ze zwaśnionych  rodów, tym razem została zaprezentowana w inscenizacji pełnej  odniesień do współczesności. W reżyserii Krzysztofa Babickiego, dyrektora teatru, szekspirowski konflikt między rodami Capuletich
i Monteccich, zostaje przeniesiony w bliską, choć niecodzienną przestrzeń. Romeo i Julia padają tu ofiarą kibolskiej nienawiści. Antagonizmy między kibicami dwóch klubów piłkarskich nie pozwolą na spełnienie wielkiej, młodzieńczej miłości. Z przyjemnością obejrzeliśmy znaną historię w nowatorskiej odsłonie, a tuż po spektaklu mieliśmy przyjemność stanąć twarzą w twarz z odtwórcami głównych ról, bowiem w teatralnej kawiarence odbyło się spotkanie - dyskusja na temat przedstawienia i nie tylko. Aktorzy podzielili się z nami swoimi refleksjami na temat warsztatu własnej pracy, sposobu konstruowania postaci i współczesnej wersji sztuki. Byli wśród nich m.in.:

ESCALUS

Małgorzata Talarczyk

PARIS

Mariusz Żarnecki

MONTEKI

Piotr Michalski

CAPULET

Bogdan Smagacki

ROMEO

Maciej Wizner

MERCUTIO

Dariusz Szymaniak

BENVOLIO

Rafał Kowal

TYBALT

Szymon Sędrowski

BRAT WAWRZYNIEC

Grzegorz Wolf

BRAT JAN

Leon Krzycki

 Tuż po spotkaniu z aktorami udaliśmy się do restauracji Mc Donalds w Gdyni, gdzie długo dyskutowaliśmy o przedstawieniu. Droga powrotna w autokarze minęła nam bardzo szybko w atmosferze wspólnych śpiewów, konkursów i rozmów.