BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

Karnawał to niezwykły czas. W tym czasie dzieci czekają na ten wyjątkowy dzień, na bal karnawałowy - bal przebierańców. W naszym przedszkolu taki bal odbył się 18 stycznia 2018 r. Tego dnia już od samego rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek.  W sali można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, piratów, Spider -Manów, Batmanów…, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.  Przez te przebrania bardzo trudno było rozpoznać dzieci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na początku dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje na czerwonym dywanie pozując do zdjęć. Kiedy pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to wszystkie przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „pociąg”, „Kaczuchy”  i ” Krasnoludek”, różne zabawy i konkursy.  W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i  napić soczku.

Wspólne zabawy, gry i tańce sprawiły dzieciom wiele radości i pozostawiły w ich pamięci niesamowite wrażenia.