Karate w Bukowinie

 

,, Karate ni Sente Nashi ‘’ - Karate nie jest sztuką agresji .

 

W roku szkolnym 2017/2018 Szkoła w Bukowinie poszerzyła swoją ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów o zajęcia Karate. Karate jest sztuką walki, jednak forma zajęć proponowana przez naszego nauczyciela to głównie droga do dyscypliny, opanowania własnego ciała, poznania elementów kultury Okinawy i Japonii. Zajęcia w szeroki sposób mają łączyć elementy kultury fizycznej z technikami i filozofią karate.

 

Treningami karate w ramach zajęć pozalekcyjnych zainteresowali się głównie najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Obecnie na treningi uczęszcza 15 osób, grupa jest mieszana z przewagą dziewcząt. Uczniowie opanowali już podstawowe techniki i pozycje karate, nauczyli się szanować ceremonię treningu karate, potrafią liczyć po japońsku.

Wierzymy, że udział w zajęciach karate pomoże uczniom w harmonijnym rozwoju w procesie edukacji w naszej szkole.