AKCJA “Góra grosza”

 

Jak co roku, na przełomie  listopada i grudnia w naszej szkole w Bukowinie, podobnie jak w wielu szkołach i przedszkolach w całym kraju odbywa się wielka zbiórka monet, pod nazwą „Góra Grosza”.

 

            Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki w naszej szkole  nie zawiedli, każdy przynosił tyle, ile może – w myśl zasady: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

            Akcję „Góra grosza’ w szkole w Bukowinie nadzorowała pani Małgorzata Bieluń-Woźny. Zaangażowały się w nią wszystkie oddziały wraz z wychowawcami, a uczennice klasy III gimnazjum: Ania Stolc, Alicja Lis i Daria Jalowska dokonały wszelkich podsumowań. Łącznie zebraliśmy 373, 08 zł. Jest to kwota mniejsza od ubiegłorocznej, jednak cieszy chęć pomocy i umiejętność dzielenia się z drugim człowiekiem.

            Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i otwarte serca.