KÓŁKO TANECZNE W PRZEDSZKOLU

Zajęcia taneczne prowadzone są co tydzień w poniedziałki od godziny 8:30 do  9:00. Biorą    w nich udział wszystkie przedszkolaki uczęszczające do naszego przedszkola. Dzieci w wieku przedszkolnym mają dużą potrzebę ruchu i zabawy,  te zajęcia dają im możliwość realizacji tych potrzeb.

 

Taniec to nie tylko nauka określonych kroków, ale przede wszystkim stymulowanie wszechstronnego rozwoju dziecka przez ruch i zabawę, a one właśnie są w nowej podstawie programowej wychowania przedszkolnego stawiane na pierwszym miejscu.  Taniec uaktywnia i stymuluje zmysły, dzięki którym poznajemy świat.Głównym celem zajęć jest zainteresowanie dzieci tańcem poprzez formę zabawy, a w szczególności rozwijanie ich twórczej aktywności, wyobraźni i muzykalności. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 dzieci poznały tańce  narodowe    i regionalne (Krakowiak, Polka,  Gozik),   współczesne (Kakao Gumiś, Kompanija, Zupa Romana, Nosa, Czekolada, A- Ram-zam, zam,, Ding, dong, Gumi- Bear, Wymarzona, Bal w przedszkolu,  Taniec śnieżynek, Mam tę moc. Tańce integracyjne: Chodźcie wszyscy tu  do koła, Witamy wesoło, Wesołe ręce, Deszczyk, Czarowanie, Ambo Sambo, Dwóm tańczyć się zachciało, Krasnoludek. Tańce do muzyki klasycznej:  (Walc kwiatów Czajkowskiego, Taniec węgierski Brahmsa, Marsz Radeckiego), Tańce z woreczkami La raspa   i gazetami Clap-Clap Sound według metody Batii Strauss,  Taniec krasnoludków.