ZAJĘCIA KULINARNE W PRZEDSZKOLU

 

 

W poprzednim roku szkolnym, wiele radości sprawiały „Maluszkom” zajęcia kulinarne, dlatego w bieżącym roku szkolnym były kontynuowane. Dwa razy w miesiącu lub częściej ,w zależności od potrzeb cieszymy się ze wspólnego przyrządzana różnych smakołyków. Dzieci  rozwijają  zainteresowania kulinarne, uczą się  praktycznych umiejętności potrzebnych w życiu codziennym oraz poznają zasady zdrowego odżywiania.

Podczas zajęć kulinarnych w I semestrze roku szkolnego 2017/2018 wykonaliśmy:owocowe jeże, domowe lizaki,  pizzę owocową, zdrową sałatkę z marchewki i jabłek, wesołe kanapki, sok  marchewkowo-jabłkowy, ciasto marchewkowe, domowe lody na ciepło,  pierniki serduszka, kolorową sałatkę makaronową.

 Wychowankowie bardzo lubią zajęcia kulinarne i chętnie biorą w nich udział, szczególnie cieszy je możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy podczas pozowania do zdjęć czy częstowania odwiedzających naszą grupę gości.  W drugim semestrze zajęcia będą kontynuowane.