SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI

 

„Regionalnej kuchni Kaszub

 

Regionalna kuchnia Kaszub bardzo intensywnie pracuje w pomieszczeniach  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w każdy wtorek od godz. od 15:45 do 17:25. Na zajęcia uczęszczają wszyscy uczniowie, którzy lubią gotować, jeść i sprzątać nieład gastronomiczny.

 

Przygotowujemy potrawy regionalne, dania obiadowe, ciasta i desery. Smakołyki wykonujemy z produktów zakupionych przez władze szkolne. Przyrządzaliśmy już: frykasy (ryż z białym sosem), dewolaje, hamburgery, tortille,  frytki, pizzę, kopytka, surówki, sałatki, babeczki, pierniczki, jeżyki, szarlotki, jabłeczniki, pieguski  i rogaliki. Menu ustalamy wspólnie, aby każdy znalazł na zajęciach coś dla siebie - wszystkie potrawy konsumujemy na koniec zajęć.

W tym roku przygotowaliśmy część poczęstunku wigilijnego: pierniczki i sałatkę warzywną – uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i goście chwalili nasze dzieła - wszystkim smakowały.

Zajęcia integrują uczniów, uczą pracy zespołowej oraz samodzielności. Uczniowie coraz lepiej rozumieją pracę swoich mamuś, teraz wiedzą że smakowity obiadek i deserek wymaga wiele wysiłku.