KONKURS „PRZYJACIEL LASU”

13 grudnia  2017 r. w Szkółce Leśnej w Okalicach odbyła się kolejna edycja konkursu pt. „Przyjaciel lasu” organizowanego corocznie przez Nadleśnictwo Cewice. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI  - Dominik Cyman, Maciej Keller oraz Jakub Słomiany.

Musieli się zmierzyć z przedstawicielami :

- Zespołu  Szkół w Cewicach

- Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Maszewie

- Niepublicznej Szkoły   Podstawowej w Popowie

- Zespołu  Szkół w Rokitach

- Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego  w Siemirowicach.

Uczestnicy konkursu walczyli w dwóch turach. Pierwszy etap składa się z 30 pytań z zakresu wiedzy o lesie. Druga część konkursu wymagała pracy zespołowej, w trzyosobowych grupach. Uczniowie  rozpoznawali  przygotowane przez prowadzących zestawy roślin, owadów, szyszek, przekrojów drewna, sprzętów używanych przy pracy w lesie,  tropy  zwierząt. Nowością było zadanie związane z przewodnictwem prądu, które szczególnie chłopcom bardzo się spodobało. Tradycyjnie najwięcej emocji wzbudzała konkurencja "Co to jest". Zwycięską drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Szkół w Rokitach. Nasza szkoła zajęła IV miejsce.

Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, ale przede wszystkim zyskał nowe doświadczenie i poszerzył swoją wiedzę.