W środę 6 grudnia 2017 roku Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bukowinie wraz z klubem sportowym WKS „F.C. Gowidlino” dla niespełna 200 osobowej grupy zorganizował wycieczkę do Trójmiasta.

         O godzinie 14.00 trzy autokary i kilka samochodów wyruszyło do Multikina do Gdańska, gdzie wszyscy uczestnicy do wyboru mieli obejrzenie filmu „Listy do M 3” lub bajkę „Coco”.

Po zakończonych seansach udaliśmy się do Ergo Areny, gdzie oglądaliśmy mecz Ekstraklasy w piłce ręcznej Wybrzeże Gdańsk – Wisła Płock, z kilkoma reprezentantami Polski w składzie, m.in. bramkarz Michał Wichary, Michał Daszek i Tomasz i Maciej Gębala, czy też gwiazdami światowego formatu jak Ivic, Obradovic czy też Ghionea Valentin.

W przerwie meczu dwóch uczestników naszej wycieczki miało możliwość strzelania rzutów karnych na boisku bramkarzowi Wybrzeża Gdańsk. Po spotkaniu mieliśmy okazję do zrobienia  wspólnych zdjęć wraz z piłkarzami gospodarzy i trenerem Wybrzeża – Marcinem Lijewskim – 251 krotnym reprezentantem Polski i rekordzistom pod względem ilości występów w Mistrzostwach Świata.

         Powrót do domu był czasem refleksji, podsumowania i śpiewu w autokarze. Był to mile i pożytecznie spędzony czas.