W dniu 11 listopada  chętni uczniowie  z klasy II oraz III NG wzięli udział w IV edycji Nerd Night- imprezy naukowej, zorganizowanej przez uczniów oraz pedagogów z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Lęborku.

Szkoła, zamieniona w Hogwart, oddała magię tego wieczoru. Na korytarzach, w blasku świec i reflektorów, magicznego wystroju, można było natknąć się na postaci z przygód Harryego Poterra.

Gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach, pokazach, wystawach i prelekcjach obejmujących różne przedmioty szkolne.  Atrakcją wieczoru był  " Wieczór na galowo" - czyli chemia z Galem. Można było zobaczyć oraz uczestniczyć w ciekawych doświadczeniach chemicznych. Biolodzy zgłębiali tajniki serce-rozum oraz wdech i wydech - jak działa układ oddechowy. Młodzież zobaczyła oraz  miała okazję dotknąć prawdziwego serca.

Humaniści zmierzyli się z językiem angielskim i niemieckim oraz próbowali odkryć tajemnice piramid egipskich. Umysły ścisłe próbowały rozwikłać ciekawe układy równań metodą wyznaczników, mieli okazję zobaczyć także pokazy optyczno-laserowe, zapoznać się z astronomią i urządzeniami do obserwacji nieba, zgłębić wiedzę na temat projektowania 3D i "pobawić" się robotami. Nasi uczniowie, pasjonaci, przygotowali także pokazy strzelectwa oraz malowania światłem. 

Wieczór naprawdę udany, miła odmiana dla  wszystkich, pragnących  w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Nauka i zabawa w jednym:):)