27 października 2017r. na czwartej godzinie lekcyjnej odbyło się spotkanie ze świętymi, którzy patronują nam z nieba. Uroczystość związana była ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych w dniu 1 listopada. Był św. Franciszek, św. Maksymilian Kolbe, św. Jadwiga, św. Faustyna Kowalska, św. Bernadetta z Lourdes, św. Helena, św. Jan Paweł II i wielu, wielu innych świętych, których Kościół ofiarował nam jako najlepsze autorytety do naśladowania.

W sposób uroczysty powitał ich nasz ks. proboszcz Tomasz Zimny.  Oczywiście, nie przybyli oni do nas osobiście, ale wysłali do nas swoich „ambasadorów” w osobach uczniów i nauczycieli z naszej szkoły.

Uczniowie i nauczyciele poprzebierali się za swoich ulubionych patronów i opowiedzieli wszystkim o ich życiu, o tym w jaki sposób odeszli do Pana Boga i dlaczego Kościół włączył ich do kanonu swoich świętych. Nasi święci patronowie musieli przejść po czerwonym dywanie, a komisja konkursowa oceniała wierność stroju świętego oraz wiedzę na jego temat.

Za najciekawsze postaci laureaci otrzymali ufundowane przez p. dyrektor nagrody. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria obejmowała dzieci od przedszkola do klasy trzeciej szkoły podstawowej, druga kategoria objęła uczniów od klasy czwartej do trzeciej gimnazjum. 

Nagrodą była oczywiście figurka świętego patrona. Spotkanie ze świętymi tak się wszystkim spodobało, że przedłużyło się o kolejną godzinę lekcyjną. Obiecaliśmy też sobie, że w przyszłym roku szkolnym też zorganizujemy „Spotkanie ze świętymi patronami”.