19 października 2017r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej. W tym bowiem dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów kl. 1 Wychowawca kl. I pani Kamila Górka powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy I. Następnie pani dyrektor Elżbieta Tandek  zaapelowała do rodziców słowami:   „Drodzy rodzice, kochajcie swoje dzieci, bowiem to one często pokazują nam co w życiu jest naprawdę ważne. One mają w sobie jakieś światło, a przede wszystkim otwartość, której nam tak często brakuje. Bądźcie dumni ze swoich dzieci, którzy w dniu dzisiejszym przekraczają kolejny próg w swoim życiu, zaczynają być uczniami szkoły. Dzisiejszy dzień niech będzie pełen wrażeń i wzruszeń, tak żeby na długo zapadł w naszej pamięci”.

 

Pierwszaki pokazały jak pięknie potrafią recytować wiersze i śpiewać piosenki. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły...” – mówiła pani Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką, ramion swoich podopiecznych. Uczeń stawał się wówczas poważnym pierwszakiem, który wstąpił do społeczności szkolnej.

Uczniowie zostali przyjęci do braci szkolnej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez p. dyrektor. Uczniowie otrzymali również upominki w postaci kuferków .

Po uroczystości dzieci wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udały się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.