Dzień Pizzy

Międzynarodowy Dzień Pizzy, który przypada 9 lutego był dla nas znakomitą okazją, by dzieci poznały kraj, z którego pochodzi to danie. Zgłębianie tajników mapy Europy, jak również odszukanie na niej Włoch bardzo zainteresowało dzieci. Porównywały jak daleko leży Polska i dyskutowały na temat swoich ulubionych smaczków pochodzących z tego kraju. Po części teoretycznej był czas na wesołe pląsy o robieniu ciasta oraz relaksujące masażyki o tej tematyce. Najbardziej jednak dzieci czekały na własnoręczne wykonanie pizzy. Ochoczo zabraliśmy się do pracy, której efektem była przepyszna, chrupiąca pizza z ulubionymi dodatkami wedle gustów dzieci. Mniam, mniam. Zachęcamy do wspólnego gotowania w domu! Nasze przedszkolaki radzą sobie z tym doskonale! Pamiętajmy, każda chwila poświęcona na rozwój zdolności i zainteresowań dzieci zaowocuje w przyszłości;)