Andrzejki w szkole

Andrzejki odbyły się 29.11.2016 r. Dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowano dyskotekę, a na niej było bardzo głośno, tanecznie i wesoło. Atrakcją wieczoru były wróżby, np.: rzut monetą do wazonu. Przed rzutem każdy musiał pomyśleć życzenie, które spełniało się w momencie trafienia do celu. Drugą wróżbą były słomki, które wrzucaliśmy do wody i jeżeli się złączą, to dwie osoby będą przyjaciółkami do końca życia. Kolejne, to losowanie kolorowych kartek. Każda znaczyła coś innego. Ostatnia to tzw. kubki przyszłości.Na stole pod kubkami lub miseczkami kładziemy losowo przygotowane przedmioty, jeden kubeczek pozostawiając pusty. Osoba, której wróżymy, wskazuje wybrany kubek. Znaczenie przedmiotów jest następujące:

  • Obrączka – małżeństwo w przyszłości,
  • Krzyż – ksiądz, zakonnica, ciągłe modlitwy,
  • Moneta - zostaniesz bardzo bogata/bogaty,
  • Pusty kubek – zostaniesz starą panną lub starym kawalerem

Wszyscy się bawili jak znakomicie. Najwięcej tańczyły dziewczyny. Był to bardzo udany wieczór, który na długo zapadnie w naszej pamięci.